fbpx

Зерносушильні комплекси на альтернативному біопаливі

♦

Опубліковано: 21 Січня 2020

Значне підвищення вартості газу та рідкого палива неминуче призводить до зростання витрат на сушку зерна. Перед українськими аграріями стоїть важливе завдання – мінімізувати ці витрати. На пошук альтернативних варіантів палива спрямовуються зусилля фахівців в нашій країні та за кордоном.

Одне з найефективніших і доступних рішень – використання рослинних відходів у якості палива для зерносушарок. На кожному етапі виробництва сільськогосподарської продукції (вирощування, прибирання, переробка, зберігання) утворюється велика кількість відходів. Частина такого матеріалу витрачається з корисною метою в тваринництві та інших галузях сільського господарства. Але чимала частка рослинних відходів просто спалюється. Це неприпустимо з двох причин: по-перше, процес спалювання завдає шкоди навколишньому середовищу, а по-друге – втрачається потенціал великих обсягів сировини, яка може стати повноцінним альтернативним паливом для технологічного обладнання. Замість того щоб спалювати рослинні відходи на полях, забруднювати повітря і попутно знищувати грунтову фауну на місці спалювання, можна знайти раціональний спосіб використання цієї сировини.

На сьогоднішній день існують відпрацьовані технології в області біоенергетики, спрямовані на ефективне використання рослинних відходів. Ці технології дозволяють не тільки безпечно утилізувати, а й отримувати цінне паливо для котелень і різних сільськогосподарських технологічних установок, у тому числі для зерносушарок. Під час переробки матеріал гранулюється і перетворюється в зручну для використання паливну масу. Усвідомлюючи важливість, актуальність та перспективність цього напрямку, компанія GMT активно впроваджує інноваційні комплексні рішення, пов’язані зі зниженням витрат на сушку зерна та забезпечення альтернативною тепловою енергією зерносушильних комплексів.

Теплогенеруючі комплекси на альтернативному паливі: інноваційне рішення від GMT

Група компаній GMT пропонує практичне вирішення завдання економії витрат на сушку зерна за рахунок застосування альтернативного біопалива. Наша пропозиція – теплогенеруючі комплекси тепловою потужністю від 0,5 до 4,0 МВт, паливом для яких служать рослинні відходи і деревна тріска. Переваги такого обладнання:

  • високий ККД (до 85%);
  • зниження собівартості теплової енергії на 50-60% порівняно з використанням традиційних видів палива;
  • надійність, відмінні експлуатаційні характеристики;
  • можливість регулювання температури сушильного агента в межах від 60 … 200 °С;
  • висока рентабельність, термін окупності вкладень – 12…22 місяці;
  • низьке енергоспоживання;
  • відповідність нормам екологічної, санітарної, пожежної безпеки.

Останнім часом все більше українських аграріїв переобладнують зерносушильні комплекси під біопаливо. Таким чином вони вирішують одразу дві проблеми: безпечно утилізують відходи і знижують витрати на сушку зерна. Практика показує, що використання відновлюваних рослинних відходів для виробництва теплової енергії – це інвестиційно привабливий проект, що забезпечує високу рентабельність.

Переваги переведення зерносушарок на альтернативне паливо

  • Розширення потенціалу зерносушильних комплексів. Технологія дозволяє об’єднати в одному комплексі установки з виробництва, переробки рослинного біопалива і його використання з метою отримання теплової енергії. Це перспективний напрямок, що дозволяє розширити потенціал діючих сільськогосподарських підприємств.
  • Зниження витрат на будівництво та експлуатацію зерносушильних комплексів. Перехід на альтернативну енергію позбавляє від підвищених витрат на поставку традиційного палива. Не потрібно дороге проектування і будівництво комплексів для подачі газу.
  • Вирішення екологічних проблем регіону. Впровадження інноваційних технологій із застосуванням рослинного біопалива вирішує масу екологічних проблем цілого регіону за рахунок безпечної утилізації відходів і зниження викидів в атмосферу. Золу, що утворилася після спалювання рослинної сировини, можна ефективно використовувати в якості екологічно чистого добрива на полях.

ГК GMT реалізує проекти з переоснащення існуючих підприємств та будівництва нових зерносушильних комплексів, що працюють на альтернативному паливі. Вартість встановлюється індивідуально в залежності від комплектації обладнання та переліку монтажних робіт. Для отримання комерційної пропозиції направте технічне завдання на електронну пошту info@gmt.net.ua. Телефон для зв’язку з нашим фахівцем: +38 (096) 651-47-27.