fbpx

Як обрати зерносушарку: рекомендації експертів

♦

Опубліковано: 22 Жовтня 2019

Продуктивність та рентабельність елеваторного комплексу залежить від вибору зерносушарки. Технічні характеристики і конструктивні параметри зерносушильного обладнання повинні відповідати особливостям технологічного процесу. Тому перш ніж купити зерносушарку, потрібно проаналізувати багато нюансів – про них ми розповімо в цій статті.

Як обрати зерносушарку: основні критерії вибору

Продуктивність. Цей параметр необхідно співвіднести із загальною продуктивністю комплексу і місткістю складських приміщень. Але тут є важливий нюанс: фактична продуктивність устаткування може відрізнятися від паспортної залежно від десятків факторів (типу зерна, вихідної вологості, ступеня зрілості зернової маси тощо). Тому важливо отримати у виробника детальну консультацію з розрахунку продуктивності в конкретних умовах експлуатації.

Тип зерносушарки. Зерносушарки поділяються на дві категорії – шахтні та модульні. Шахтні конструкції можна назвати універсальними – вони підходять практично для всіх підприємств, їх потужність може бути підібрана під будь-які умови. Великі підприємства використовують модульні зерносушарки, в яких передбачена можливість нарощування секцій. На невеликих виробництвах затребувані мобільні установки на колесах, які можна перевозити з місця на місце.

Вид і витрати палива. Базовий вид палива зерносушарок – природний газ. Але для економії енергоресурсів установка може бути оснащена теплогенератором, що працює на твердому біопаливі. Колосникові пальники з високим ККД ефективно спалюють пелети, технологічну тріску, подрібнену деревину, відходи очищення зерна. Установка теплогенераторів вимагає додаткових витрат, але це вигідне вкладення. Витрати на енергоресурси при експлуатації твердопаливних зерносушарок знижуються в 2-3 рази у порівнянні з газовими аналогами.

Наявність теплообмінника. Для отримання зерна високої якості необхідно виключити контакт з полум’ям і продуктами згоряння палива. Для цього теплогенератор оснащується теплообмінником. Таке обладнання дозволяє отримати екологічно чистий продукт, придатний для використання в харчовій промисловості і для виробництва комбікормів. Ще один важливий аргумент на користь установки теплообмінника – пожежна безпека. Відсутність впливу відкритого полум’я виключає ризик займання, що особливо актуально для легкозаймистих культур (ріпак, соняшник). Зерносушарки без теплообмінників мають інші плюси – вони коштують дешевше і більш ефективно висушують зерно, тоу що втрати тепла мінімізовані.

Аспірація. Параметри сухого зерна визначаються не тільки ефективністю видалення вологи, але й якістю примусового знепилювання. Важливо передбачити наявність надійного аспіраційного обладнання, яке видаляє пил із зернової маси. Сучасні системи аспірації не тільки підвищують якість готового продукту, але і позитивно впливають на екологічну обстановку на території елеваторного комплексу. Пил не забруднює повітря, не засмічує вузли технологічного обладнання, а збирається і виводиться в спеціальну ємність.

Рекуперація тепла. Зерносушарки з системою рекуперації тепла набувають все більшої популярності. Відпрацьоване нагріте повітря повертається в систему і використовується повторно для сушіння зерна. Технологія рекуперації виконує енергозберігаючу функцію і дозволяє знизити витрату палива.

Якість матеріалів. Надійність і довговічність зерносушарок визначається не тільки точністю їх виготовлення і зборки, але і якістю вихідних матеріалів. Важливо уточнити, з якої сталі виготовлені вузли обладнання. На сьогоднішній день найнадійнішим матеріалом вважається сталь європейського виробництва.

Рівень автоматизації. Сучасні системи дозволяють автоматизувати повний цикл управління процесом сушіння. Якщо ви хочете купити зерносушарку, оцініть можливості та потреби виробництва. Високий рівень автоматизації необхідний великим елеваторним комплексам, а невеликі фермерські господарства зупиняють свій вибір на мінімальному наборі автоматизованих опцій. Ідеально, якщо комплектація автоматизованої системи визначається в індивідуальному порядку.

Ергономічність і простота обслуговування. Незручний доступ до важливих технологічних вузлів може знизити загальну ефективність роботи зерносушарки. Важливо забезпечити можливість легкого доступу до всіх компонентів системи для швидкого виконання чищення, ремонту, контролю, сервісного обслуговування. Для проведення робіт на висоті повинні бути передбачені металеві сходи і площадки.

Виробник. Не рекомендуємо піддаватися спокусі купити зерносушарку за самою мізерною ціною. Звичайно економія досягається використанням дешевих матеріалів і комплектуючих сумнівної якості або невиправданим спрощенням функціоналу. Тому уважно поставтеся до вибору виробника, довіряйте тільки надійним компаніям.

Обрати зерносушарку без допомоги професіоналів дуже складно. Універсальних модифікацій не існує, для кожного підприємства зерносушильне обладнання потрібно підбирати індивідуально. Тільки маючи великий досвід у виробництві таких установок, можна обрати оптимальну модифікацію і правильно підібрати технічні характеристики. Якщо для вас актуальне питання вибору зерносушарки, зв’яжіться з нами +38 (098) 843 85 75 або залиште заявку через форму зворотного зв’язку на сайті. Ми передзвонимо вам найближчим часом і надамо детальну консультацію.