fbpx

Плюси та мінуси поліуретанового футерування

♦

Опубліковано: 05 Листопада 2019

Компанія «GMT» є офіційним представником компанії НВП «Форполімер», яка  майже десять років займається виготовленням поліуретану та поліуретановими футерівками (захистом) елеваторного обладнання. За ці роки компанія здобула знання й досвід з футерування. Про це й розповімо.

Поліуретанове футерування – це відповідь  на  проблеми,  які дошкуляли елеваторникам: швидке зношення обладнання, простої, пошкодження й дроблення зерна, пилоутворення, затори, шум. А завдяки футеруванню цих проблем удалося уникнути, навіть більше того, зберегти зерно й підвищити прибутковість виробництва. Поліуретанове футерування дозволяє зберегти від дроблення та бою щонайменше 2% зернової маси. Наприклад, для 100-тисячного елеватора збереження 2% зерна від дроблення дає додаткових 2000 т товарного зерна, а це неабиякий прибуток. Тож обладнання варто футерувати.

Але як і хто це робитиме? З досвіду наших замовників знаємо, що неправильне футерування може призвести до ще більших збитків. Тому хочемо розповісти про методи футерування, розроблені нашими фахівцями, і на що передусім треба звернути увагу.

Перед тим як розпочати роботи ми завжди проводимо невелике анкетування для того, щоб запропонувати замовнику найкращий спосіб футерування самопливного обладнання. Замовник при цьому відповідає на такі питання: який продукт буде транспортуватись, яка потужність перевалки, який температурний режим, яке обладнання повинно футеруватись та яка його геометрія.

Відразу скажемо: який би метод ви не обрали, поліуретанове футерування буде вам на користь! Перш за все, футерування усуне дроблення й травмування зерна, захистить обладнання від зносу та простоїв, запобігатиме заторам та пилоутворенню.

Найчастіше застосовувані методи футерування

Метод футерування готовими поліуретановими вставками

Дозволяє швидко проводити футерування на об’єкті будівництва. Можлива корекція кутів секторів і колін. Кріплення фланцеве, зручне при монтажі. Поліуретановий фланець слугує як додатковий ущільнювач, запобігає просипанню зерна, потраплянню вологи, підриву футерування. За рахунок вільного положення поліуретанової вставки в металевій трубі теплове лінійне розширення металу і поліуретану не деформує обладнання в цілому.

Метод прийнятний лише для стандартизованого обладнання. Таким способом можна футерувати лише прямі ділянки труб, сектори та патрубки стандартних розмірів. Великий плюс цього методу – можна футерувати труби різної довжини й діаметра.

Метод гарячої адгезії

Дозволяє повністю закрити поліуретаном внутрішню поверхню обладнання, два матеріали – метал та поліуретан стають монолітним виробом. Теплове лінійне розширення діє на обладнання як на єдине ціле.

Кріплення поліуретану надійне й довговічне. Підриви поліуретану виключені. Обладнання зручне при зберіганні й монтажі. Такий метод футерування ми радимо підприємствам з великою інтенсивністю перевалки зерна на підприємствах олійно-жирової галузі.

Метод наклеювання листів поліуретану на металеву поверхню з наступною їх фіксацією болтами

Дозволяє закрити внутрішню поверхню обладнання, але на складних конструкціях, наприклад, переходах, нестандартних секторах можливі пропуски у футерівці й невеликі щілини. Вимагає підбору спеціального клею та додаткового часу на його затвердіння. У місцях кріплення болтами можливі невеликі горби поліуретану, що спричиняють собою прискорене стирання й надалі – підрив. При дотриманні технології наклеювання, метод підходить для футерування прямих ділянок.

Футерування листовим поліуретаном, армованим сіткою, просічним або металевим листом

Армування застосовується для того, щоб зменшити вплив теплового лінійного розширення на поліуретан. Метод дозволяє швидко футерувати обладнання безпосередньо на об’єкті будівництва. Роботи виконуються на прямих ділянках і дозволяють футерувати великі поверхні обладнання. Така футерівка рекомендується для захисту квадратних самопливних труб, бункерів, дна конвеєрів. Серед недоліків цього методу футерування – складні по геометрії ділянки футерувати неможливо. Для армування ми застосовуємо такі матеріали: сітка просічно-витяжна, лист просічний, лист металевий товщ. 1,0 мм. З тонкощів – необхідно звернути увагу на поверхню армуючого матеріалу, адже від того, наскільки його поверхня рівна та пласка, залежить товщина поліуретанового шару. Тому, для відповідальних ділянок обладнання ми рекомендуємо футерівку поліуретаном, армованим просічним або металевим листом.

Метод заливки гарячого поліуретану

Такий метод прийнятний для футерування обладнання нестандартного та складного по геометрії. Застосування цього методу можливе на великих елеваторах за допомогою наших працівників.

Пропонуємо вам ще один метод, який ми розробили нещодавно на прохання замовників. Назвали його «Зроби сам». Зміст методу полягає в тому, що ми пропонуємо замовникові армований тканиною типу БКНЛ лист поліуретану, розкроєний в розмір футерованої поверхні. Такі заготовки прикріплюються на поверхню болтами. Футерувальний набір комплектується додатковим фланцем, який унеможливлює підривання поліуретанового листа та потрапляння під нього зерна. Цей метод футерівки самопливного обладнання підійде для виробників елеваторного обладнання, а також для поточного ремонту окремих ділянок елеватора та для планового ремонту невеликих фермерських елеваторів.

На наше футерування ми даємо гарантію, що вимірюється проходом зерна не менше ніж 500,0 тис. тонн. Запрошуємо до співпраці. Якщо у Вас залишилися будь-які питання – дзвоніть за телефонами: 096 651 47 27.

Комерційний директор «GMT» Богдан Демидюк.