fbpx

Канада елеваторна: звіт з відвідування канадських підприємств

♦

Опубліковано: 27 Січня 2020

До Канади ми поїхали у складі делегації з України на запрошення канадського виробника елеваторного обладнання. Метою поїздки було знайомство з культурою елеваторобудування в Канаді, знайомство з якістю даного обладнання, а також культурою ведення фермерства в штаті Онтаріо.

Канадський виробник елеваторного обладнання почав свою діяльність у 1965 році у маленькому містечку Wollaceburg, який знаходиться в штаті Онтаріо, штаті Великих Озер, на кордоні з Америкою. Компанія займається виготовленням металевих ємностей для зберігання зерна, транспортного обладнання для зерносховищ, а також проектуванням і консультацією в технологіях зберігання зернових культур.

Отже, Канада, невелике містечко Wollaceburg. Тут знаходиться завод з виробництва елеваторного обладнання. Але на нього ми потрапили не відразу ─ запрошуюча сторона влаштувала для нас оглядову екскурсію по фермерським елеваторам округу, на яких встановлено елеваторне обладнання.

Спершу ми заїхали на елеватор канадського зернотрейдера ─ компанії “Agris”, в Чатам-Кент, Thamesville. Це зерносховище на 15 тис.т, на ньому є авто- і ж/д відвантаження зерна.

Центральний офіс компанії побудований за принципом будови блок-модульних будівель, такий собі міні-офіс з двох модулів. Але місця в ньому більш ніж достатньо. Дуже сподобалося, що на дошці було вказано, за якою ціною вони купують зернові, поруч телевізор, де транслюється ціна зерна на Чиказькій біржі, все відкрито і прозоро. Даний елеватор теж надає послуги зі зберігання, компанія також займається закупівлею зернових. Канада взагалі справляє враження країни-любителя мінімалізму. Тут ми ніде не бачили химерних будівель ─ скрізь панує простота і зручність. І самі канадці ─ відкриті і доброзичливі.

В офісі нас зустріли директор елеватора і інженер підприємства, які показали свій елеватор і провели екскурсію .

Праворуч на знімку представник заводу, ліворуч ─ інженер елеватора. Інженер ─ виходець із сім’ї фермерів, він із задоволенням розповідає про співпрацю з канадським виробником, адже з їх обладнанням знайомий з самого дитинства: на фермі його батька стоять найперші силоси, які були вироблені в Канаді.

Наступною зупинкою була маленька канадська ферма.  Господарі ─ фермерська сім’я, вони вже довгий час займаються сільським господарством.

Їх будинок стоїть прямо посеред кукурудзяний полів, навіть паркану немає. У фермера в 180 Га свій мініелеватор, силоси, зерносушарка, ангари для техніки.

На подвір’ї стоїть два пікапи. Якщо у нас найпоширенішою машиною є седан, то в Канаді більшість фермерів їздить на траках і пікапах. В автопарку фермера також є комбайни і трактори Джон Дір.

На території ферми побудовані три ангари і міні-елеватор: три металевих силоси, зерносушарка модульного типу, маленький хоппер, операторська, маленька завальна яма. Сушарка ─ від американського виробника, вона працює на зрідженому пропані. Силоси тут встановлені вже фермерського типу.

Наступним був новий елеватор, який був побудований просто в полі в 2014 р. На зерносховищі є плоскодонний силос для зберігання зерна, хоппер, завальна яма. Ще один силос з плоским днищем перероблений в сушарку ─ фермер прибудував до нього американський пальник і сушить зерно.

Нам дуже сподобалася простота виконання операторської ─ маленький будиночок, укомплектований електронікою Siemens, всі процеси дуже мінімалізовані, там затишно і немає нічого зайвого.

Після обіду ми поїхали дивитися виробництво.  Нас там зустріла весела секретар, видала кожному бейдж візитера і передала в руки нашого менеджера Ніка. Забігаючи вперед, скажу, що за час нашої поїздки Нік нам став практично рідною людиною. Він кілька разів бував в Україні, йому дуже сподобалися наша культура і кухня. І тепер цей американець у Канаді став найкращим гідом для української групи.

Наша екскурсія почалася з огляду заводу, знайомства з кожним з керівників департаментів, конструкторами, логістами, менеджерами. Кожен із співробітників заводу зустрічав нас посмішкою і з щирим інтересом запитував, чи подобається нам завод. Все було дуже по-домашньому. Кімната для переговорів з клієнтами на заводі дуже автентична ─ стіна в ній зроблена з гофрованих оцинкованих листів, які використовуються для виготовлення силосів на плоскому днищі.

Ось якраз за цією стіною і починається світ виробництва, де бере початок кожне технічне рішення, яке реалізовував канадський виробник. Виробництво розділене по секторах, в кожному з секторів виготовляється частина обладнання, яке потім передається в складальний цех. Метал на заводі використовують тільки американський, адже, на глибоке переконання начальника виробництва, «хороший метал роблять тільки в Америці та Японії». Там люди дуже цінують те, що виробляється в Канаді. Кожен канадець відданий законам і правилам країни, в якій він живе.

У цехах висять борди, а на них ─ фотографії правильно виготовлених деталей. Тобто якщо хтось раптом забув, як повинна виглядати та чи інша деталь, то ─ дивіться на фото і робіть правильно, виріб повинен виглядати ось так.

Ось так йде упаковка і відвантаження обладнання в Україну.

Канада Елеваторна справила на нас більш ніж гарне враження. Високий рівень організації системи зберігання зерна, чітко відпрацьовані технологічні процеси, новітнє виробниче обладнання, комплексна автоматизація, суворе дотримання державних стандартів, щира захопленість канадців своєю роботою – українським виробникам дійсно є, чому повчитися. Ми повернулися з Канади, натхненні новими ідеями та озброєні цінними практичними напрацюваннями. Успішний світовий досвід для компанії GMT – це орієнтир, стимул рухатися вперед і кожен день невпинно працювати, щоб вивести елеваторну промисловість України на новий рівень.

Богдан Демидюк