fbpx

Історія гарячого цинкування.

♦

Опубліковано: 25 Січня 2023

Гаряче цинкування – це процес, під час якого сталь покривають шаром цинку для захисту від корозії. Історію цього процесу можна простежити до 18 століття, коли француз на ім’я Станіслас Сорель почав експериментувати із зануренням заліза в розплавлений цинк. Однак лише в 19 столітті цей процес був повністю розроблений і комерціалізований.

Перший патент на гаряче цинкування був виданий у 1837 році Станісласу Сорелю та Жан-Жаку Юсташу. Вони розробили метод занурення заліза у ванну з розплавленим цинком, що призвело до більш товстого та рівномірного цинкового покриття порівняно з іншими методами гальванізації, які використовувалися в той час.

У 1850-х роках процес був удосконалений Генрі Бессемером, який додав флюс до цинкової ванни для видалення домішок і покращення якості цинкового покриття.

Наприкінці 1800-х років гаряче цинкування набуло широкого застосування в будівельній промисловості, особливо для виробів із заліза та сталі, таких як цвяхи, дріт і листовий метал. Також його використовували для виробництва оцинкованих чавунних труб, які використовували для систем водопостачання та водовідведення.

Під час Другої світової війни гаряче цинкування відіграло одну з вирішальних ролей. Потреба в міцних і стійких до корозії виробах для військового обладнання та інфраструктури призвела до збільшення попиту на оцинковану сталь. Після війни попит на оцинковану сталь продовжував зростати, оскільки її використовували в різноманітних цивільних цілях, таких як будівництво та транспорт.

Протягом 20 століття процес гарячого цинкування продовжував розвиватися та вдосконалюватися. Були розроблені нові технології, такі як використання безперервних ліній цинкування, що підвищило швидкість і ефективність процесу. Сьогодні гаряче цинкування широко використовується в різних галузях промисловості, включаючи будівництво, автомобілебудування, аграрному секторі та телекомунікації, і вважається одним із найдовговічніших і економічно ефективних методів захисту сталі від корозії.

Для прорахунку вартості надішліть специфікацію та креслення (ескізи) виробів на електронну пошту info@gmt.net.ua. Ми прорахуємо терміни і ціну гарячого цинкування і направимо Вам комерційну пропозицію. Для отримання консультації зв’яжіться з нами: +38 (097) 011 49 11, +38 (093) 127 49 13, +38 (096) 651 47 27.