fbpx

Міні елеватор – майбутнє прогресивного фермерства

♦

Опубліковано: 13 Лютого 2020

Одним з найважливіших етапів процесу переробки зерна є сушка і зберігання продукту. Щоб забезпечити збереження зерна, фермери звертаються до послуг великих елеваторів. Це вимагає чималих витрат і не дозволяє фермеру отримати незалежність в бізнесі. Але є відмінне рішення – будівництво міні елеваторів для приватних фермерських господарств.

Фермери в Європі та Америці вже давно і досить успішно втілюють подібні проекти в життя. Обладнання об’єднується в єдиний мініелеватор, що складається з зерносушарки, силосів, самопливів і норій. На території обладнуються місця для під’їзду автотранспорту і вивантаження зерна. Така схема зручна і економічна:

  • не потрібно перевозити зерно від місця сушіння до місця зберігання – всі операції технологічного процесу виконуються в одному місці;
  • комплекс оснащується всіма необхідними транспортерними пристроями, що дозволяє вирішувати різні завдання переміщення зерна в межах міні елеватора;
  • технологічне обладнання розміщується таким чином, щоб забезпечити зручність обслуговування і ремонту всіх вузлів модуля.

Досвід Європи та Америки для українського фермерства

Оснащення фермерського господарства мініелеватором вимагає певних вкладень. Але практика показує, що перехід на автономну систему сушіння і зберігання зерна дозволяє окупити інвестиції за 3-4 роки.

Фермер не звертається до послуг елеваторів, за рахунок чого економить чималі кошти. Але це ще не все – ресурсів міні елеватора достатньо для того, щоб фермер не тільки економив, а й заробляв, надаючи елеваторні послуги іншим господарствам.

Рішення, яке активно реалізується на Заході, сьогодні успішно втілюється українським виробником-групою компаній GMT. Про особливості та переваги нашої пропозиції читайте в наступних публікаціях.

З питань співпраці зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом, зазначеним у розділі «Контакти».