fbpx

Корозія металу – це проблема, яку краще попереджувати, ніж лікувати.

♦

Опубліковано: 13 Березня 2023

Корозія металу – це процес руйнування металевих конструкцій під впливом навколишнього середовища, що призводить до зменшення міцності та зносу металу. Цей процес ставить перед виробниками та користувачами металевих виробів великі виклики, оскільки корозія металу може вплинути на безпеку та економічну ефективність металевих конструкцій. У цій статті ми розглянемо різні аспекти корозії металу, включаючи її причини, процеси, методи захисту та прогнозування.

Причини корозії металу

Корозія металу – це процес, що відбувається через хімічну реакцію металу з рідинами або газами, що містяться в навколишньому середовищі. Цей процес може відбуватися внаслідок різних факторів, включаючи:

  1. Вологість: Корозія металу відбувається через взаємодію металу з вологістю, що міститься в повітрі, на поверхні землі або воді.
  2. Кислотність: Наявність кислот у повітрі або воді також може сприяти корозії металу.
  3. Солі: Метали можуть бути пошкоджені внаслідок взаємодії з розчиненими солями у воді або повітрі.
  4. Температура: Висока температура може прискорити процес корозії металу.
  5. Механічне пошкодження: Метал може бути пошкоджене внаслідок механічних впливів, таких як удари або тертя.
  6. Інші фактори: Корозія металу також може відбуватися внаслідок взаємодії з хімічними речовинами, включаючи кислоти, луги та солі. Наприклад, контакт металевих поверхонь з кислотою може спричинити розчинення металу, що призведе до корозії. Хімічні речовини також можуть прискорювати процес корозії, що залежить від типу металу і хімічної речовини.

Одним з найпоширеніших прикладів взаємодії хімічних речовин з металом є корозія заліза, що відбувається під впливом вологи та кислоти. Корозія заліза відома як ржавіння, що призводить до втрати міцності та маси металу, а також до виникнення необхідності в його ремонті та заміні.

Деякі метали, які мають високу стійкість до корозії, можуть бути використані в агресивних середовищах. Наприклад, нержавіюча сталь, яка містить хром та нікель, є стійкою до корозії в кислих та лужних середовищах, тому її часто використовують для виробництва обладнання в хімічній, нафтовій та газовій промисловості.

З метою захисту від корозії метал може бути покритий захисним шаром, що називається покриттям. Покриття може бути створене за допомогою різних технологій, таких як електролітичне, гаряче цинкування, фарбування тощо. Прикладом захисного покриття є гаряче цинкування, яке полягає в покритті металевої поверхні шарами цинку, які утворюють захисний бар’єр між металом та навколишнім середовищем. Гаряче цинкування – це один з найефективніших методів захисту металу від корозії, оскільки цинк має високу анодну дію та відносно низьку електрохімічну потенціальну різницю зі сталью, що дозволяє йому діяти як анод під час корозії.

Гаряче цинкування полягає в покритті металевої поверхні розплавленим цинком. При цьому на поверхні металу утворюється тонкий шар цинкового сплаву, який захищає метал від контакту з вологою та повітрям, що запобігає корозії. Гаряче цинкування застосовується для захисту різних типів металу, включаючи сталь, залізо, мідь та їх сплави.

Один з головних переваг гарячого цинкування полягає в тому, що він забезпечує стійкість до корозії на тривалий час, при цьому не вимагає частої підтримки та обслуговування. Крім того, гаряче цинкування є економічним методом захисту металу від корозії, оскільки воно є одним з найбільш доступних та дешевих способів захисту металу.

Однак, гаряче цинкування має деякі недоліки. Зокрема, висока температура розплавленого цинку може призвести до деформації деяких типів виробів, що може знизити їх якість та міцність. Крім того, гаряче цинкування може бути не ефективним для захисту металу від певних типів корозії, таких як корозія від гальванічного ефекту.

У таких випадках можуть використовуватися інші методи захисту від корозії, наприклад, гальванічне цинкування, покриття сплавами або металевими фарбами, використання антикорозійних засобів тощо. Також можуть застосовуватися різноманітні технології виробництва металу, які зменшують його вразливість до корозії.

Наприклад, для виробництва нержавіючої сталі використовуються спеціальні сплави, які містять нікель та хром. Ці метали утворюють на поверхні сталі захисний оксидний шар, який захищає сталь від подальшої корозії. Окрім того, на поверхню сталі можна нанести захисний шар оксиду цирконію, який також забезпечує захист від корозії.

Узагальнюючи, корозія металу – це небезпечне явище, яке може спричинити значні матеріальні втрати та загрозу для безпеки та здоров’я людей. Однак, завдяки розумному використанню технологій та захисних покриттів, можна ефективно захистити метал від корозії та продовжити термін його експлуатації.

 

Для прорахунку вартості надішліть специфікацію та креслення (ескізи) виробів на електронну пошту info@gmt.net.ua. Ми прорахуємо терміни та ціну гарячого цинкування та направимо Вам комерційну пропозицію. Для отримання консультації зв’яжіться з нами: +38 (097) 011 49 11, +38 (093) 127 49 13, +38 (093) 190 37 47.