fbpx

Генераторна економіка України

♦

Опубліковано: 16 Січня 2023

10 жовтня енергосистема зазнала першої масштабної атаки з боку росії. Відтоді українцям довелося вчитися жити спершу в умовах планових відключень струму, а згодом – екстрених, коли світло відсутнє понад чотири години на добу. Знеструмлення торкнулися бізнесу: зачинилися магазини, аптеки та АЗС. Утім, бізнес швидко адаптується: купує генератори, термінали супутникового зв’язку, переглядає графіки та умови роботи. Це недешеві заходи, але вони дозволяють компаніям працювати незалежно від наявності світла.

Вимкнення світла спричиняють перебої із зв’язком. 

Важливість Starlink для України сьогодні складно переоцінити. Якщо раніше терміналами користувалися передусім військові та забезпечувалась робота критичної інфраструктури, то сьогодні росте попит серед бізнесу.

Після великого блекауту, спричиненого масованими ракетними атаками, підпріємці зрозуміли: слід дбати не тільки про автономні джерела живлення та світло, їжу та воду, але й про засоби зв’язку.

Для багатьох підприємців залишитися без мобільного зв’язку та інтернету виявилося найбільш стресовим. Адже без швидких та конструктивних комунікацій неможлива повноцінна робота бізнесу. Та й до комфорту спілкування ми також звикли. Україна посідає 7 місце у світі за обсягом інтернет-трафіку.

Бізнес адаптується до відключень і це впливає на ціни.

Власники бізнесів розуміють, що краще вкласти гроші у генератор та Starlink і «відбити» їх вартість за певний період часу, аніж мати прямі збитки. Мовиться і про конкуренцію: той, хто забезпечений резервним електроживленням, та зв’язком стовідсотково перемагає конкурентів.

Зрештою, генератор та Starlink – недешеве задоволення. Якщо за умови живлення від електромережі бізнес сплачує близько 5 грн за кВт, то на дизельному генераторі один кіловат обійдеться вп’ятеро дорожче – близько 25 грн.

Це позначиться на цінах, адже витрати на виробництво зростатимуть. Проте підприємці з прогнозами не поспішають: усе залежатиме від масштабів блекаутів.

Інвестиції обовязкові! Потужність імпортованих пристроїв – мінімум 1 ГВт

Акумулятори різної потужності для офісів. Starlink – для безперебійного інтернет-зв’язку. А на виробництва встановити генератори. Все – аби не зупиняти роботу та втримати клієнтів. Витрати на електрику з’їдають левову частку фактичного прибутку. А можливо, навіть, заженуть бізнес в мінус.

Вже сьогодні наявність та вартість електрики стає основною конкурентною перевагою. Певен, що не всі гравці на ринку залишаться в строю. Той, хто матиме централізоване постачання енергоносія, зможе стримувати зростання ціни та за рахунок цього отримати більшу частку ринку.

Генераторна економіка змінює собівартість роботи бізнесу. Аби втриматися на внутрішньому ринку, підприємці змушені зменшувати витрати на виробництво та реалізацію продукції, жертвувати прибутком або частково підняті ціни, включивши до них вартість енергогенеруючих приладів. Отже, маємо вищий прайс, менші доходи, більші видатки, потужнішу конкуренцію, ощадливого споживача.

Коли ти бізнесмен – хапаєшся за будь-які рішення, що дозволяють справі вижити. Але певна – ми вистоїмо!

З повагою, Людмила ПЕТРОВА, – директор  ТОВ «ДП-Україна».

 

Для прорахунку вартості рішення резервного джерела живленняясаме для Ваших умов –  звертайтеся до нашіх спеціалістів. Ми прорахуємо терміни і ціну  генератора і направимо Вам комерційну пропозицію.

Для отримання консультації зв’яжіться з нами: +38 (093) 127 49 13, +38 (093) 190 37 47, або електронну пошту info@gmt.net.ua.